Tutaj jesteś Dostępność Deklaracja Dostępności
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Deklaracja Dostępności

Deklaracja dostępności

Urząd Gminy Wólka zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.wolka.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Robert Wysmulski - mejlowo robert.wysmulski@wolka.pl lub telefonicznie 814781766.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Urząd Gminy Wólka udostępnia następujące aplikacje mobilne:

Dostępność architektoniczna

Urząd Gminy Wólka

Jakubowice Murowane 8
20-258 Jakubowice Murowane

Urząd Gminy Wólka mieści się w jednym trzykondygnacyjnym budynku. Budynek nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Przy wejściu głównym do budynku jest podjazd wraz z poręczą ułatwiający wejście do budynku. Dla osób mających problem z poruszaniem przeznaczone jest wejście główne do budynku. Szerokość drzwi wejściowych głównych - drzwi dwudzielne 2x90 cm w świetle. Drzwi są przystosowane do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Zamontowano także domofon przywoławczy przy wejściu głównym do budynku. Na budynku znajdują się oznaczenia informujące o tym, które wejście jest przystosowane dla osób mających problemy z poruszaniem. Wewnątrz budynku nie ma windy, przy schodach zamontowane są barierki. Osoby mające problem z poruszaniem się, które chcą załatwić sprawę w referatach mieszczących się na I lub II piętrze budynku powinny zgłosić się do recepcji, biura podawczego znajdującego się na parterze (naprzeciw wejścia przystosowanego dla osób mających problemy z poruszaniem się), do którego zostanie skierowany pracownik właściwego dla danej sprawy referatu. Recepcja, biuro podawcze jest przystosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach. Na parterze budynku znajduje się toaleta nie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się pętla indukcyjna, tablica główna informacyjna oraz tabliczki informacyjne umieszczone na drzwiach wejściowych do poszczególnych pokoi z informacją w alfabecie brajla wraz z oznaczeniem kontrastów i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących. Krawędzie schodów zewnętrznych i wewnętrznych oznaczono taśmami ostrzegawczymi - żółto-czarnymi. Wyposażono budynek w 1 szt. krzesła ewakuacyjnego. Przy budynku Urzędu Gminy Wólka znajdują się dwa wydzielone, oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, przed wejściem głównym umieszczono tablicę tyflograficzną z oznaczeniami w alfabecie brajla. Dodatkowo, aby skutecznie komunikować się z naszym urzędem jest możliwość skorzystania z dostępu do tłumacza PJM, tabletów przenośnych typu ,, mówik" z sysntezatorem mowy i licencją do tłumaczeń języka migowego dla osób niesłyszących lub słabo słyszących, a dla osób niedowidzących możliwość skorzystania z lup (szkieł powiększających) na statywach (w typie trzecia ręka) z podświetleniem led bezpośrednio w recepcji, biurze podawczym. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna