Tutaj jesteś Gospodarka i środowisko Programy rozwojowe w gminie Wólka Wyjazdy klasowe w ramach projektu...
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci

Programy rozwojowe w Gminie Wólka

Grupa dzieci z dorosłymi pozuje do zdjęcia pod zielonym znakiem "Kraina Rumianku" w słoneczny dzień.

Wyjazdy klasowe w ramach projektu „Programy rozwojowe w gminie Wólka”

29.09.2024
W ramach projektu „Programy rozwojowe w gminie Wólka”, uczniowie klas VIII z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Łuszczowie, Turce, Sobianowicach, Świdniku Małym i Pliszczynie we wrześniu mieli niezwykłą okazję odwiedzić Kopalnię Węgla „Bogdanka”. To wyjazd, który połączył edukację z fascynującą historią wydobycia węgla w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. W siedzibie LW Bogdanka znajduje się Specjalna Strefa Edukacyjna, która wciągnęła uczniów w świat innowacji technicznych oraz tradycji górniczej.

Baner z logo Funduszy Europejskich, flagą Polski i UE, napisem

Strefa C - podziemne tajemnice

Uczniowie mieli okazję zwiedzić Strefę C, niezwykłe miejsce zlokalizowane w podziemiach budynków kopalni. Pierwsza sala wprowadziła ich w świat infrastruktury kopalni, maszyn i nowoczesnych technologii wydobycia węgla. W drugiej sali uczniowie odkryli tradycje górnicze, pamiątki oraz symbole związane z tym zawodem, w tym historię świętej Barbary, patronki górników. Największe emocje wzbudziła jednak trzecia sala – „podziemna”, która imitowała prawdziwy chodnik kopalniany. Uczniowie mogli poczuć się jak górnicy, zjeżdżając w ciemności i poznając warunki, w jakich pracują.

Kraina Rumianku - powrót do przeszłości

Uczniowie klas III z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Łuszczowie, Turce, Sobianowicach, Świdniku Małym i Pliszczynie we wrześniu wzięli udział w wycieczce do Krainy Rumianku – tematycznej wioski, gdzie można doświadczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. W scenerii polskiej wsi dzieci i młodzież mogły zobaczyć na własne oczy dawne obyczaje, które wciąż są praktykowane. Kraina Rumianku oferuje wiele atrakcji edukacyjnych, które pozwalają uczestnikom na głębsze zrozumienie lokalnej kultury i tradycji, to także twórczo spędzony czas, integracja oraz radość z odkrywania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Celem wyjazdu było zdobycie praktycznej wiedzy na temat lokalnych tradycji, rękodzieła oraz ziół leczniczych.

Więcej  informacji na temat projektu: 

https://www.wolka.pl/gospodarka-i-srodowisko/fundusze-zewnetrzne/program-fundusze-europejskie-dla-lubelskiego-2021-2027.html

#FunduszeEuropejskie  #Fundusze UE

Powrót