Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Grupa osób w kimono karate stoi na sali gimnastycznej, trzymając trofea i medale, z banerem zawodów w tle.

Znakomite rozpoczęcie sezonu zawodników Klubu Sportowego BUDOKAI Lublin

08.10.2024
W dniu 28 września br. odbyła się XII edycja międzynarodowego turnieju WKB Polish Open Championships oraz Galizia CUP, w których udział wzięło ponad 240 zawodników z Polski, Łotwy, Litwy, Armenii i Ukrainy.

Liczne choroby zdziesiątkowały tym razem Kadrę Klubu Sportowego BUDOKAI Lublin, lecz pomimo absencji 6 topowych reprezentantów kadry A, na macie stawiło się 28 zawodników KS Budokai Lublin, których występ był wręcz popisowy, bo uplasował Klub na 2. miejscu w klasyfikacji drużynowej! Łącznie karatecy z Lublina zdobyli 6 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych medali.

Wśród reprezentantów Klubu znalazło się aż 9 Mieszkańców Gminy Wólka!

Jak zwykle świetne walki zaprezentowały siostry Rakoczy, które po zwycięskich pojedynkach półfinałowych spotkały się w finale leżajskiego turnieju. Tym razem lepsza okazała się Anastazja zwyciężając złoty medal i delegując siostrę Aurelię na drugie miejsce podium.

Kategorie OPEN młodzików zdominowało naszych dwóch wojowników: Piotr Podgajny i Norbert Gałan. Obaj wygrali zdecydowanie pojedynki półfinałowe. Piotr werdyktem sędziowskim z zawodnikiem z Przemyśla a Norbert przez Ippon z reprezentantem Łotwy. W finale lepszy okazał się Piotr.

Złoto wywalczyła także Blanka Praszczyk, która w spektakularny sposób, przez ippon, zwyciężyła swój pojedynek finałowy kategorii dziewcząt 8-9 lat do 30 kg.

Świetny start zaliczyła zdobywając srebrny medal Tamara Plewko, która zwyciężyła dwa pojedynki eliminacyjne, w tym ćwierćfinał przez nokaut z reprezentantką Łotwy. W finale tracąc wazari przegrała z utytułowaną zawodniczką z Warszawy.

Drugie miejsce i srebrny medal w swojej kategoriach wiekowo wagowej zdobyła również Amelka Kocot, a brązowe medale, po dobrych pojedynkach eliminacyjnych zdobyli także: Blanka Tokarzewska i Wojciech Tkaczyk. Bez medalu swój udział zakończyła utytułowana Barbara Padewska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i zapraszamy na treningi karate Kyokushin organizowane przez KS Budokai Lublin w Szkołach w Pliszczynie, Turce i Sobianowicach.

Szkolenie zawodników z Gminy Wólka odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy i Wójta Pana Edwina Gortata.